25 kwiecień 2024

Tymczasowy areszt za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków

fot. KPP w Lipsku
Kryminalni z Lipska zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu amfetaminę. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37-latkowi zarzutu posiadania i rozprowadzania znacznej ilości substancji psychotropowych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące.
REKLAMA

Policjanci wydziału kryminalnego lipskiej komendy, w wyniku podjętych intensywnych działań operacyjnych ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który według ustaleń funkcjonariuszy miał posiadać narkotyki.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych. Do policyjnego depozytu trafiło ponad 106 gram amfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wagi elektroniczne oraz puste torebki strunowe służące mężczyźnie do porcjowania tych nielegalnych środków.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, a także udzielania ich innym osobom.

Na wniosek śledczych i prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za posiadanie i rozprowadzania znacznej ilości substancji psychotropowych grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 12.

Asp. Monika Karasińska

pogoda Lipsko