16 styczeń 2024

zdjęcie: Pożar szynobusu na trasie Nasielsk-Sierpc; nikt nie odniósł obrażeń, ustalane są przyczyny / pixabay/4506282
W miejscowości Kaczorowy niedaleko Płońska na trasie kolejowej Nasielsk-Sierpc doszło we wtorek rano do pożaru szynobusu Kolei Mazowieckich. Spaleniu uległ przedział pasażerski jednego z dwóch wagonów-lokomotyw. Przyczyny są ustalane. Nikt nie odniósł obrażeń. Ruch na trasie odbywa się normalnie.
REKLAMA

Do pożaru składu dwóch wagonów-lokomotyw szynubusu doszło we wtorek rano w miejscowości Kaczorowy w gminie Raciąż. Zestawem podróżowały w tym czasie dwie osoby, maszynista oraz konduktor. Nikt nie odniósł obrażeń - poinformował PAP rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku st. bryg. Janusz Majewski.

"W wyniku pożaru spalił się przedział pasażerski jednego z wagonów" - powiedział PAP st. bryg. Majewski. Jak dodał, w gaszeniu pożaru udział brały trzy samochody państwowej i trzy samochody ochotniczej straży pożarnej.

Rzeczniczka Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska przekazała PAP, że przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru są obecnie ustalane. "Był to pojazd, który jechał jako pociąg służbowy na trasie kolejowej Nasielsk-Sierpc. Ruch na tej trasie odbywa się normalnie" - zaznaczyła Nowakowska.(PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ mark/